Timetable

Upstairs Area

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
06.00
BJJ Open Mat
Open Mat
06.00
07.00
BJJ Fundamentals No Gi
06.30
08.00
Coach
Simon Foscarini
BJJ Open Mat
Open Mat
06.00
07.00
BJJ Fundamentals Gi
06.30
08.00
Coach
Simon Foscarini
BJJ Open Mat
Open Mat
06.00
07.00
07.00
Judo
07.15
08.15
Coach
Jadd Sanson Fisher
Judo
No Gi
07.15
08.15
Coach
Jadd Sanson Fisher
Judo
07.15
08.15
Coach
Jadd Sanson Fisher
08.00
09.00
BJJ Fundamentals Gi
09.30
10.30
Coach
Steve Rudic
BJJ Fundamentals No Gi
09.30
10.30
Coach
Steve Rudic
Judo
09.00
10.00
Coach
Jake Marusich
10.00
Freestyle Wrestling
10.00
11.00
Coach
Nick Delatovic
BJJ Fundamentals No Gi
10.00
11.30
Coach
Charlie McBride
11.00
BJJ Competition Training No Gi
11.00
12.30
Coach
Ben Langford

Women's BJJ Gi
12.30
13.30
Coach
Eugene Van Leest

BJJ Fundamentals Gi
13.30
15.00
Coach
Eugene Van Leest
12.00
BJJ Fundamentals No Gi
12.30
13.30
Coach
Ben Langford
BJJ Fundamentals Gi
12.30
13.30
Coach
Eugene Van Leest
BJJ Fundamentals Gi
12.30
13.30
Coach
Ben Langford
BJJ Fundamentals No Gi
12.30
13.30
Coach
Eugene Van Leest
BJJ Fundamentals Gi
12.30
13.30
Coach
Ben Langford
13.00
14.00
15.00
16.00
Freestyle Wrestling
16.00
17.00
Coach
Nick Delatovic
Freestyle Wrestling
16.00
17.00
Coach
Nick Delatovic
Freestyle Wrestling
16.00
17.00
Coach
Nick Delatovic
Wrestling Competition Team Training
16.00
17.00
Coach
Charlie James
17.00
BJJ Fundamentals Gi
17.30
19.00
Coach
Ben Langford

Women's BJJ Gi
18.30
20.00
Coach
Eugene Van Leest
Advanced BJJ No Gi
17.30
18.30
Coach
Ben Langford

BJJ Fundamentals No Gi
18.30
20.00
Coach
Eugene Van Leest
BJJ Fundamentals No Gi
17.30
19.00
Coach
Ben Langford

Women's BJJ No Gi
18.30
20.00
Coach
Eugene Van Leest
Advanced BJJ Gi
17.30
18.30
Coach
Ben Langford

BJJ Fundamentals Gi
18.30
20.00
Coach
Eugene Van Leest
Yoga For BJJ
17.30
18.30
Coach
Louise Fox

BJJ Fundamentals No Gi
18.30
19.30
Coach
Charlie McBride
18.00
19.00

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Saturday

Sunday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
06.00
BJJ Fundamentals Gi
06.30
08.00
Coach
Simon Foscarini
07.00
08.00
09.00
BJJ Fundamentals Gi
09.30
10.30
Coach
Steve Rudic
10.00
11.00
12.00
BJJ Fundamentals Gi
12.30
13.30
Coach
Eugene Van Leest
BJJ Fundamentals Gi
12.30
13.30
Coach
Ben Langford
BJJ Fundamentals Gi
12.30
13.30
Coach
Ben Langford
13.00
BJJ Fundamentals Gi
13.30
15.00
Coach
Eugene Van Leest
14.00
15.00
16.00
17.00
BJJ Fundamentals Gi
17.30
19.00
Coach
Ben Langford
18.00
BJJ Fundamentals Gi
18.30
20.00
Coach
Eugene Van Leest
19.00

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Saturday

No event hours available!
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
12.00
Women's BJJ Gi
12.30
13.30
Coach
Eugene Van Leest
13.00
14.00
15.00
16.00
17.00
18.00
Women's BJJ Gi
18.30
20.00
Coach
Eugene Van Leest
19.00

Monday

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
10.00
Freestyle Wrestling
10.00
11.00
Coach
Nick Delatovic
11.00
12.00
13.00
14.00
15.00
16.00
Freestyle Wrestling
16.00
17.00
Coach
Nick Delatovic
Freestyle Wrestling
16.00
17.00
Coach
Nick Delatovic
Freestyle Wrestling
16.00
17.00
Coach
Nick Delatovic

Tuesday

Wednesday

Thursday

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
17.00
Advanced BJJ Gi
17.30
18.30
Coach
Ben Langford
18.00

Thursday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
06.00
BJJ Fundamentals No Gi
06.30
08.00
Coach
Simon Foscarini
07.00
08.00
09.00
BJJ Fundamentals No Gi
09.30
10.30
Coach
Steve Rudic
10.00
BJJ Fundamentals No Gi
10.00
11.30
Coach
Charlie McBride
11.00
12.00
BJJ Fundamentals No Gi
12.30
13.30
Coach
Ben Langford
BJJ Fundamentals No Gi
12.30
13.30
Coach
Eugene Van Leest
13.00
14.00
15.00
16.00
17.00
BJJ Fundamentals No Gi
17.30
19.00
Coach
Ben Langford
18.00
BJJ Fundamentals No Gi
18.30
20.00
Coach
Eugene Van Leest
BJJ Fundamentals No Gi
18.30
19.30
Coach
Charlie McBride
19.00

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Sunday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
07.00
Judo
07.15
08.15
Coach
Jadd Sanson Fisher
Judo
No Gi
07.15
08.15
Coach
Jadd Sanson Fisher
Judo
07.15
08.15
Coach
Jadd Sanson Fisher
08.00
09.00
Judo
09.00
10.00
Coach
Jake Marusich

Monday

Wednesday

Friday

Saturday

No event hours available!
No event hours available!
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
11.00
BJJ Competition Training No Gi
11.00
12.30
Coach
Ben Langford
12.00

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
18.00
Women's BJJ No Gi
18.30
20.00
Coach
Eugene Van Leest
19.00

Wednesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
06.00
BJJ Open Mat
Open Mat
06.00
07.00
BJJ Open Mat
Open Mat
06.00
07.00
BJJ Open Mat
Open Mat
06.00
07.00

Monday

Wednesday

Friday

No event hours available!
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
17.00
Advanced BJJ No Gi
17.30
18.30
Coach
Ben Langford
18.00

Tuesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
17.00
Yoga For BJJ
17.30
18.30
Coach
Louise Fox
18.00

Friday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
16.00
Wrestling Competition Team Training
16.00
17.00
Coach
Charlie James
No events available!

Downstairs Area

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
10.00
Elements Striking - Boxing
10.00
11.00
Coach
Rawanna Al Daghestani
11.00
Strength & Conditioning
11.00
12.00
Coach
Nick Delatovic
12.00
Strength & Conditioning
12.30
13.30
Coach
Zev Aviv
Strength & Conditioning
12.30
13.30
Coach
Nick Delatovic
13.00
14.00
15.00
16.00
17.00
Strength & Conditioning
17.00
19.00
Coach
Nick Delatovic

Elements Striking - Boxing
17.30
18.30
Coach
Rawanna Al Daghestani

Intro To BJJ
18.30
19.30
Coach
Anto Nielfi
Strength & Conditioning
17.00
19.00
Coach
Nick Delatovic

Elements Striking - Boxing
18.30
19.30
Coach
Rawanna Al Daghestani
Strength & Conditioning
17.00
19.00
Coach
Nick Delatovic

Elements Striking - Boxing
17.30
18.30
Coach
Rawanna Al Daghestani

Intro To BJJ
18.30
19.30
Coach
Anto Nielfi
18.00
Elements Striking - Boxing
18.30
19.30
Coach
Rawanna Al Daghestani
19.00

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
11.00
Strength & Conditioning
11.00
12.00
Coach
Nick Delatovic
12.00
Strength & Conditioning
12.30
13.30
Coach
Zev Aviv
Strength & Conditioning
12.30
13.30
Coach
Nick Delatovic
13.00
14.00
15.00
16.00
17.00
Strength & Conditioning
17.00
19.00
Coach
Nick Delatovic
Strength & Conditioning
17.00
19.00
Coach
Nick Delatovic
Strength & Conditioning
17.00
19.00
Coach
Nick Delatovic
18.00

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
10.00
Elements Striking - Boxing
10.00
11.00
Coach
Rawanna Al Daghestani
11.00
12.00
13.00
14.00
15.00
16.00
17.00
Elements Striking - Boxing
17.30
18.30
Coach
Rawanna Al Daghestani
Elements Striking - Boxing
17.30
18.30
Coach
Rawanna Al Daghestani
18.00
Elements Striking - Boxing
18.30
19.30
Coach
Rawanna Al Daghestani
Elements Striking - Boxing
18.30
19.30
Coach
Rawanna Al Daghestani
19.00

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
18.00
Intro To BJJ
18.30
19.30
Coach
Anto Nielfi
Intro To BJJ
18.30
19.30
Coach
Anto Nielfi
19.00

Tuesday

Thursday

No events available!